Polska wersja English version Deutsch
| Newsletter | Serwisy tematyczne | Samorzad | Zwiedzic | Studiowac | Inwestowac | Mieszkac
 


Aktualności

 

Zieleń na kiermaszu


[19.10.2013]

 news Nagrody Tofifest rozdane

Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, Złoty Anioł, jedzie na Ukrainę. Podczas gali finałowej 24 listopada 2014 r. w Klubie Od Nowa wręczono nagrody w konkursach oraz Złote Anioły dla wybitnych twórców kina.
news Zanussi o pasjach w Toruniu

Krzysztof Zanussi gościł w Toruniu na IV Wojewódzkim Spotkaniu Samorządów Uczniowskich pt. "Głos należy do Ciebie".
news Zanussi o pasjach w Toruniu

Krzysztof Zanussi gościł w Toruniu na IV Wojewódzkim Spotkaniu Samorządów Uczniowskich pt. "Głos należy do Ciebie".
news Komunikacja na 1 listopada

W dniach 24 października – 2 listopada inaczej pojedzie komunikacja miejska. Uruchomione zostaną też dodatkowe połączenia autobusowe.
news Toruńska aplikacja najlepsza

I nagroda dla toruńskiej aplikacji mobilnej wśród 18 zgłoszonych w konkursie „Róża Regionów 2014”.

Konkurs na najlepsze wydawnictwa i aplikacje mobilne promujące gminy, miasta i regiony organizuje od 2011 r. wydawca dwutygodnika „Wiadomości Turystyczne”. Biorą w nim udział miasta na prawach powiatu, powiaty, gminy miejskie i wiejskie, gminy wiejskie, regiony, lokalne grupy działania, a także lokalne i regionalne organizacje turystyczne. 

Wydawnictwa i aplikacje są oceniane w kategoriach:
news Nowa linia tramwajowa

Od poniedziałku 27 października w Toruniu uruchomiona zostanie nowa linia tramwajowa. Pojazdy z numerem 4 pojadą na trasie: Elana – Kościuszki – Kraszewskiego – Uniwersytet. Trasę obsługiwać będą pięcioczłonowe tramwaje typu swing, które uzyskały wymaganą homologację.
news Weekend w Toruniu

W niedzielę już po raz XXXII wystartuje Maraton Toruński. Zawodnicy zmagania na dystansie 42,195 km rozpoczną o 10.00 na Rynku Staromiejskim. Meta wyznaczona została na stadionie przy ul. Bema.
news Pieniądze dla szkół i szpitala

Więcej pieniędzy na wynagrodzenia dla nauczycieli, nowy koronarograf dla szpitala, mniejsze wydatki na dokapitalizowanie miejskich spółek i spłatę kredytów – na sesji rady miasta 23 października radni zaakceptowali zmiany w budżecie Torunia na 2014 r.
news NGO pomoże także emerytom

Na sesji rady miasta, 23 października 2014 r. radni przyjęli Program współpracy Gminy Miasta Toruń w 2015 r. z organizacjami pozarządowymi.
news Startup Weekend Toruń

Inkubator nowych technologii Smart Space w dniach 7-9 listopada 2014 organizuje Startup Weekend Toruń. Trzydniowe wydarzenie odbędzie się w Toruńskim Parku Technologicznym, w bud. G, przy ul. Włocławskiej 167.
news Konkurs na aplikację rozstrzygnięty

Tylko jedna praca wpłynęła w konkursie dla studentów na zaprojektowanie i wykonanie aplikacji wspomagającej proces katalogowania i wyszukiwania nagrobków na toruńskich cmentarzach. Kapituła nie przyznała nagrody głównej.
news Konkurs na rozwój sportu

Zapraszamy do udziału w konkursie ofert na wykonanie zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie rozwoju sportu dzieci i młodzieży, w okresie od 24 października do 31 grudnia 2014 roku.
news Przy mogiłach Barbarki

26 października uczcimy w Toruniu 75. rocznicę pierwszych straceń na Barbarce.

Co roku pod koniec października w lesie barbarskim odprawiane jest uroczyste nabożeństwo w intencji mieszkańców Torunia - ofiar masowych egzekucji, przeprowadzanych w tym miejscu w 1939 r. przez hitlerowców. Szacuje się, że śmierć poniosło około 600 osób. W tym roku mija 75. rocznica tych tragicznych wydarzeń.

Do udziału w uroczystości na Barbarce zapraszają Dowódca Garnizonu Toruń, Prezydent Miasta Torunia i Proboszcz parafii p.w. św. Antoniego.

Program:
news Będą tańsze bilety MZK

Miasto wychodzi naprzeciw pasażerom komunikacji miejskiej. Od nowego roku obniży ceny niektórych biletów miesięcznych i wprowadza nowe bilety – rodzinne, weekendowe i 15-dniowe.
news Stypendia dla studentów

Radni zdecydowali o przyjęciu Miejskiego Programu Stypendialnego. To finansowe wsparcie skierowane do najlepszych studentów, którzy kontynuują lub rozpoczynają studia w Toruniu.