Polska wersja English version Deutsch
| Newsletter | Serwisy tematyczne | Samorzad | Zwiedzic | Studiowac | Inwestowac | Mieszkac
 


Aktualności

 

Zieleń na kiermaszu


[19.10.2013]

 news Studenci UMK zaczęli rok

Uniwersytet Mikołaja Kopernika zainaugurował 1 października rok akademicki 2014/2015.

Tradycyjnie 1 października rano społeczność akademicka UMK, prowadzona przez orkiestrę Garnizonu Toruń, poczet sztandarowy uczelni, rektora i senat oraz profesorów i doktorów w strojach reprezentacyjnych, zgromadziła się pod pomnikiem Kopernika, by złożyć kwiaty u stóp patrona uczelni . W uniwersyteckim pochodzie uczestniczyli też przedstawiciele władz miasta na czele z prezydentem Michałem Zaleskim i przewodniczącym rady miasta Marianem Frąckiewiczem.
news Koncert dla „Światła”

Anita Lipnicka i John Porter wystąpią 17 października w Toruniu w koncercie na rzecz Hospicjum „Światło”.
news Toruń ma nowe tramwaje

Do Torunia trafił swing – pierwszy z dwunastu nowoczesnych tramwajów od bydgoskiej PESY.
news Malowane niebo

Muzeum Okręgowe zaprasza do obejrzenia nowej wystawy czasowej „Malowane niebo. Historia gwiazdozbiorów w Domu Mikołaja Kopernika”. Wystawa dostępna od 3 października 2014 r.
news Grunwaldzka w remoncie

Ruszył remont ul. Grunwaldzkiej. Prace będą prowadzone na odcinku ponad 500 metrów, od ul. Szosa Chełmińska do ul. Borowiackiej. W ramach zadania zostanie wykonana także część parkingu, położonego w sąsiedztwie ZSPS i VIII LO.
news Targi Moto-Tor

4-5 października od 10.00 do 17.00 w Centrum Targowym „PARK” w Toruniu, przy ul. Szosa Bydgoska 3, odbędą się VIII Targi Motoryzacyjne MOTO-TOR. Organizatorem imprezy są Targi Toruńskie Sp. z o.o.
news Świętowali toruńscy celnicy

Dzień Służby Celnej oraz 20-lecie powstania Izby Celnej obchodzili 30 września toruńscy celnicy.
news Chopin dla dzieci

W sobotę, 4 października kolejne koncerty dla dzieci z cyklu "Czas dla nas" .
news Stypendia dla zdolnych uczniów przyznane

118 uzdolnionych uczniów otrzyma od Prezydenta Miasta Torunia stypendia na rok szkolny 2014/2015.
news Dni ubezpieczonego

Specjalnie adresowane porady ekspertów, cenne wskazówki oraz pomocne publikacje. To wszystko czeka na ubezpieczonych w Oddziale ZUS w Toruniu w dniach 6-10 października 2014 r.
news Inauguracje na uczelniach

Toruńskie szkoły wyższe zainaugurują w październiku rok akademicki 2014/2015.
news Zabawa w bezpiecznym mieście

27 września na Rynku Staromiejskim odbyło się wydarzenie dla dzieci, mieszkańców miasta i turystów. Impreza zakończyła akcję „Bezpieczne Miasto” i była okazją do spotkania z funkcjonariuszami wszystkich służb pomagających chronić nasze bezpieczeństwo.
news Kandydaci do RDPP - dłuższy termin

Prezydent Torunia Michał Zaleski zaprasza toruńskie organizacje pozarządowe do zgłaszania kandydatów do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia kadencji 2015-2016.
news Asfaltują na Rudackiej

Pogoda sprzyja drogowcom. Na Rudackiej w wielu miejscach wylewany jest asfalt. Na odcinku od ulicy Dybowskiej do cmentarza prace trwają na ścieżce rowerowej, gdzie układany jest asfalt. Identyczny zakres robót jest prowadzony na ścieżce od nowego mostu drogowego do ulicy Skrzetuskiego.
news Ikar na październik

Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny „Ikar” jest już dostępny dla czytelników, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. A że ten miesiąc w kulturze obfituje w liczne wydarzenia, na 40 stronach pisma znajdzie się szczególnie wiele informacji.